Szukaj
Szukaj

Sprawdź, co można robić jesienią na Mazurach

Stranda posiada również apartamenty nad samym jeziorem
Stranda posiada również apartamenty nad samym jeziorem

Brak tłumów turystów, piękne pejzaże mazurskiej przyrody, jeszcze dość ciepło a jednocześnie wiele obiektów noclegowych oferuje zdecydowanie niższe niż w sezonie ceny. Do tego zdecydowanie tańsze koszty czarteru jachtów – jeśli ktoś jeszcze chce pożeglować. Mazury jesienią mogą być świetną propozycją na weekendowy wypad lub nawet krótki urlop po urlopie.

Bez tłumu turystów. Jesienią Mazury oferują…święty spokój

Jesienią praktycznie ruch turystyczny na Mazurach zamiera. Nie spotkamy już tłumów i tłoku w mazurskich miasteczkach czy na popularnych szlakach. Jest cisza i spokój.

Jeśli właśnie to cenicie, powinniście właśnie odwiedzić Mazury jesienią. Nadal jest dość ciepło na wędrówki i zwiedzanie. Na Mazurach nie brakuje ścieżek rowerowych, tras biegowych, dróżek i alejek spacerowych. To dobry okres, aby skorzystać z plenerowych atrakcji, wyruszyć szlakiem historii. Wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę polnymi duktami, szlakiem wokół urokliwych jezior. Czasami pogoda potrafi być nieprzewidująca i warto do bagażu wrzucić coś cieplejszego plus kurtkę deszczową.

Spacer brzegiem jeziora jesienią należy do wyjątkowo przyjemnych
Spacer brzegiem jeziora jesienią należy do wyjątkowo przyjemnych

To prawda, na plaży już się nie wygrzejemy w letnim słońcu, w wodzie raczej też nie zażyjemy kąpieli, za to te same jeziora nadal oferują uroki żeglowania przy dużo niższych cenach wynajęcia łodzi.

Bez kolejek do kas i tłumów

Mazury obfitują w wiele wspaniałych obiektów turystycznych oraz muzeów i innych biletowanych atrakcji. W sezonie turystycznym musimy stać w dość dużych kolejkach, aby tam się dostać. Inaczej jest jednak jesienią, kiedy ruch turystyczny zamiera, a nadal większość obiektów jest otwartych, jak np. Wilczy Szaniec czy Twierdza Boyen.

Praktycznie bez kolejki wejdziemy do każdego obiektu na Mazurach, a i ceny biletów mogą być tą porą roku tańsze.

Piesze wędrówki za grzybami na Mazurach

Jesień na Mazurach to doskonała okazja do leśnych spacerów. Można wybrać się na pieszą wędrówkę wieloma mazurskimi szlakami turystycznymi – dodatkowy bonus to brak tłumów turystów. Oprócz tras turystycznych wiodących wśród płonących żółcią i czerwienią lasów, z pewnością jesienią nie brakuje na Mazurach grzybów. Z grzybów można przyrządzić wiele smakowitych potraw. Prawdziwym rarytasem jest popularny na Mazurach kotlet z kani.

Największa przyjemność... to szukanie grzybów
Największa przyjemność... to szukanie grzybów

Więc jeśli szukasz grzybów, kontaktu z przyrodą i sposobu na dotlenienie organizmu i to w towarzystwie różnorodnych form i barw jesieni, Mazury są doskonałym miejscem dla Ciebie.

Na mazurskie jeziora, na ryby

Dla tego, kto pragnie świętego spokoju, spokojniejsze jesienią Mazury oferują uroki wędkowania. A jezior obfitych w ryby znajdziemy tu całą masę. Jeziora odgrywały w życiu dawnych mieszkańców mazurskiej ziemi ważną rolę. Dlatego też stały się tematem wielu baśni i legend.

Jedna z nich mówi o tym, że jesienią, gdy pojawia się babie lato, po jeziorach na łódeczce z liścia olchy żegluje czarodziejka. To ona snuje nici babiego lata i oplątuje nimi ludzkie serca. Kogo zaś oplączą nitki, ten zawsze wróci na Mazury i zawsze będzie za nimi tęsknił.

Gdzie zanocować jesienią na Mazurach?

Doskonałym wyborem na złapanie „jesiennego oddechu” na Mazurach będą całoroczne apartamenty Stanicy Wodnej Stranda w okolicach Giżycka. Lokalizacja tej bazy noclegowej pozwala nam zwiedzić Giżycko i jego wszystkie atrakcje, podziwiając to mazurskie miasteczko pozbawione już tłumu turystów.

Ceny apartamentów zaczynają się poza sezonem od 180 zł
Ceny apartamentów zaczynają się poza sezonem od 180 zł

Doskonałą okazją jest również możliwość wyprawy do mazurskiej, starej Twierdzy Boyen, która przez cały rok oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jesienią zaś mamy możliwość bez pośpiechu, spokojnie zwiedzić ten historyczny obiekt, próbując złapać „klimat” tego miejsca.

Jeśli zaś pogoda w czasie naszego jesiennego wypadku nie będzie dopisywała przez cały czas, warto skorzystać z oferty Parku Wodnego w niedalekich Wilkasach lub całorocznego lodowiska w Giżycku. Zwłaszcza jeśli spędzacie ten czas na Mazurach z dziećmi.

Informacje o cookie

Na stronie stranda.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.