Szukaj
Szukaj

Podsumowanie kończące projekt w Strandzie

W dniu 27 października 2022 r. w Ośrodku Stranda, odbyło się spotkanie kończące realizację projektu pn: "INNOWACJA W OBSZARZE USŁUG PORTOWYCH - STRANDA SP Z O.O.”

Podczas spotkania zaprezentowano realizację zakresu rzeczowego projektu, których Stranda realizowała od 2 lipca 2021 roku. Obejmował on:

 1. Budowę domów rybaka - 12 sztuk na cele turystyki wodnej
 2. Zakup wyposażenia domów rybaka
 3. Zakup platformy dla wędkarzy.
 4. Zagospodarowanie terenu portu.
 5. Zakup systemu kontroli dostępu pojazdów.
 6. Budowę farm fotowoltaicznych.
 7. Przebudowę pomostów i slipu.
 8. Budowę przepompowni.
 9. Modernizację sanitariatów.
 10. Budowę budynku technicznego wraz z systemem do opróżniania toalet z jachtów.
 11. Modernizację słupków elektrycznych na pomostach.

Następnie zostały omówione cele, które Stranda zamierza osiągnąć poprzez realizację projektu, czyli zwiększenie konkurencyjności Ośrodka poprzez utworzenie innowacyjnych produktów z obszaru turystyki wodnej, a w szczególności wydłużenie sezonu turystycznego oraz zwiększenie czystości wód śródlądowych.

Efektem finalnym projektu, poza nowoczesną infrastrukturą, jest także rozszerzenie oferty Strandy o pakiety pobytowe, podczas których uczestnicy mogą zdobyć podstawą wiedzę nt mazurskiej przyrody, wędkowania oraz ochronie jezior.

Spotkanie było też doskonałą okazją do podsumowania kończącego się sezonu turystycznego jak również do dyskusji nt. przyszłości branży turystycznej na Warmii i Mazurach. Szansach i zagrożeniach, które przyniesie najbliższa przyszłość.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnych mediów, stowarzyszeń, firm czarterowych

Projekt realizowano w ramach schematu: Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacja”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, 2014-2021

www.norwaygrants.org

Podsumowanie kończące projekt w Strandzie

Informacje o cookie

Na stronie stranda.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.